Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!

targ2Dużym utrudnieniem, zarówno dla sprzedajacych jak i kupujących było zamkniecie targowiska  miejskiego w Głogowie Małopolskim. Idzie wiosna, to czas nasadzeń krzewów, warzyw, drzewek owocowych itp. Służy pogoda a więc na targowisku w najbliższy poniedziałek zapewne będzie tłoczno. Prosimy o zachowanie ostrożności w kontaktach.

Od poniedziałku 27 kwietnia zostanie częściowo otwarte targowisko miejskie w Głogowie Młp. przy ulicy Parkowej. Targowisko dostępne będzie w poniedziałki dla handlu produktami chemicznymi, spożywczymi, płodami rolnymi oraz sadzonkami i nasionami w godz. 6.00 -11.00.

Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 roku w przypadku handlu na straganie lub targowisku mogą przebywać w tym samym czasie 4 osoby na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży z wyłączeniem osób stanowiących obsługę tych obiektów.
Należy zachować bezpieczną odległość sprzedawca - sprzedawca. Wynosi ona minimalnie 3 metry. Osoby oczekujące na swoją kolej po zakupy również powinny zachować dystans nie mniejszy niż 2 metry.
Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego należy w miarę możliwości korzystać z formy płatności bezgotówkowych.
Osoby przebywające na targowisku zobowiązane są do posiadania środków ochrony osobistej i płynu do dezynfekcji rąk i stoiska.
Osoby przebywające na placu targowym mają obowiązek spełniać i przestrzegać zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących zapobiegania zagrożeniu epidemiologicznemu w szczególności zarażenia koronawirusem.
Kontrolę nad przestrzeganiem przepisów podczas handlu sprawować będzie Straż Miejska.

targ1targ3targ4

odp3Dużym ułatwieniem dla mieszkańców Gminy Głogow Młp. jest ponowne otwarcie PSZOK w Zabajce. W zwiazku z przerwą w odbiorze odpadów w niektórych gospodarstwach zaczęły wzrastać nadmierne zapasy tych surowców.
Szanowni Państwo, od wtorku 21 kwietnia br., po przerwie ponownie został otwarty  Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Złotej 117 na osiedlu Zabajka. Do punktu PSZOK wjeżdżać/wchodzić należy pojedynczo. Każdy mieszkaniec musi posiadać maseczkę ochronną lub inną osłonę ust i nosa.
GODZINY OTWARCIA PSZOK:
Poniedziałek: zamknięty
Wtorek: 14-18
Środa: 14-18
Czwartek: 14-18
Piątek: 14-18
Sobota: 10-14
odp1odp2odp4odp5
Komunikat 1
W studniach głębinowych i przydomowych zacznie brakować wody. Dlatego apelujemy do mieszkańców o oszczędne gospodarowanie zasobami wody.
Zwracam się z apelem do mieszkańców o oszczędne korzystanie w wód z sieci wodociągowych w celach gospodarczych. Obecnie koncentrujemy się na walce z koronawirusem, ale być może już niebawem będziemy zmuszeni rozwiązywać problemy suszy i przeciwdziałać jej skutkom – powiedział Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp.
glog6glog7
glog5Komunikat 2
Gmina Głogów Młp. przekazała drugą partię maseczek wielorazowego użytku, które sukcesywnie rozdawane są mieszkańcom. Maseczki trafiają głównie do seniorów 60+, którzy najbardziej narażeni są na konsekwencje koronawirusa.
Maseczki dostępne będą w siedzibie Gminnego Sztabu Zarządzania Kryzysowego, mieszczącego się przy ulicy Kolejowej 4, w budynku Centrum Przesiadkowego, gdzie odebrać je mogą seniorzy lub młodsi członkowie rodziny, sąsiedzi czy znajomi. Punkt odbioru czynny jest w godzinach od 9.00 do 14.00 od poniedziałku do piątku (wejście od strony torów). Wszystkie osoby, które chciałyby otrzymać maseczkę proszone są - w miarę możliwości - o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 17 789 70 32.
glog1glog2glog3glog4 

Kalendarz

Sonda