Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!

koronawirus

KOMUNIKAT - 3

Gminne Centrum Przesiadkowe w Głogowie Młp. przekształcone zostało w siedzibę Gminnego Sztabu Kryzysowego. Tu odbywają się narady i konieczne spotkania. W budynku utworzony zostały magazyny sprzętu sanitarnego, pomieszczenia do dezynfekcji oraz pomieszczenia na zużyty sprzęt.

 
Informujemy, iż obecnie na terenie gminy Głogów Młp. w kwarantannie domowej pozostaje od 40-50 osób. Są to głównie osoby, które wróciły z zagranicy i w związku z tym muszą odbyć przewidzianą prawem kwarantannę. Policja na bieżąco sprawdza przebieg odbywania kwarantanny. Mieszkańcy stosują się do zaleceń służb i pozostają w izolacji.
 
Osoby pozostające w kwarantannie mogą oddawać swoje odpady komunalne tak jak do tej pory w kubłach na śmieci lub w workach szczelnie zamkniętych.
 
Z uwagi na zalecenia służb epidemiologicznych związanych z ograniczeniem rozpowszechniania się koronarirusa, od 24 marca br. aż do odwołania, zawieszone zostaje działanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Głogowie Młp.
 
Zwracamy się z apelem o czasowe zaprzestanie korzystania z publicznych placów zabaw oraz siłowni na otwartym powietrzu. Zaleca się pozostanie w domach i do maksimum ograniczenie kontaktowania się z innymi osobami.
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Miasta Głogowa Młp. nadal działają w trybie ograniczonym. Sprawy pilne prosimy załatwiać telefonicznie, e-mailem lub poprzez platformę e-puap przy użyciu profilu zaufanego.
 
Osoby starsze, chore (zwłaszcza na cukrzycę i choroby układu oddechowego oraz immunologicznego) lub po przebytych chorobach powinny zachować szczególną ostrożność. Obowiązuje najwyższy reżim przestrzegania wszelkich zasad higieny.
 
Policja ostrzega i apeluje, iż w dobie koronawirusa, mogą na terenie naszej gminy pojawić się osoby lub grupy osób, które będą oferowały osobom starszym pomoc w dezynfekcji domu lub świadczenia innych usług. Proszę zachować szczególną ostrożność, ponieważ może dochodzić do okradania osób starszych. Bazujmy na pomocy osób z najbliższej rodziny oraz służ publicznych.
 
Gmina uruchomiła dla mieszkańców specjalny numer telefonu tel. +48 17 789 75 00 poniedziałek 7:30- 16:30, wtorek – czwartek 7:30-15:30 piątek 7:30- 14:30, tel. +48 730 004 953 dostępny od 7.30 do 19.00, pod którym potrzebujący mieszkańcy w sprawach nagłych, będą mogli uzyskać niezbędne informacje o pomocy świadczonej na terenie naszej gminy Głogów Młp.

KOMUNIKAT - 2

Informujemy, iż osoby pozostające w kwarantannie domowej, a które nie mogą korzystać z pomocy rodziny lub znajomych w temacie dostarczania codziennych niezbędnych artykułów żywnościowych, mogą skorzystać z pomocy lokali gastronomicznych, które na bieżąco są przygotowane do dostarczania wszelkiego rodzaju towarów spożywczych i posiłków bezpośrednio do domu.

 
Na terenie naszej gminy są to następujące lokale gastronomiczne:
 
Restauracja Gusto (Gusto Catering) - ul. Piłsudskiego 8 (os. Niwa), 36-60 Głogów Małopolski, tel. (17) 859 16 00; tel. kom. 690 068 068, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
FHU Bar TROLOLO - Księżnej Lubomirskiej 52, 36-060 Głogów Małopolski, tel. kom. 530 056 905
 
Sklep Ogólno - Spożywczy (Liszcz) - ul. Wygoda 9, 36-60 Głogów Małopolski, tel. (17) 85 18 120, email. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informujemy, że na terenie gminy Głogów Małopolski uruchomiona została specjalna pomoc dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, pod kątem zabezpieczenia pomocy w formie zakupu leków, pomocy w postaci interwencji kryzysowej oraz specjalistycznego poradnictwa psychologicznego. Służby socjalne na bieżąco podejmują działania, w celu oceny sytuacji w/w osób.
 
Trwa ścisła współpraca właściwych jednostek organizacyjnych gminy ze stacją sanitarno-epidemiologiczną w Rzeszowie, Policją. Druhowie z OSP i Wojsk terytorialnych pozostają w gotowości operacyjnej.
 
Podstawowe informacje dla osób, które wracają z zagranicy i są obowiązane do kwarantanny domowej: każda osoba chcąca przekroczyć granicę musi w karcie lokalizacyjnej podać dokładny adres, gdzie będzie odbywać kwarantannę domową; policja będzie sprawdzać przestrzeganie kwarantanny pod wskazanym adresem w karcie lokalizacyjnej. Kara za nieprzestrzeganie kwarantanny domowej wynosi: 30 000 zł.
 
W przypadku, gdy osoba nie może z ważnych i uzasadnionych przyczyn odbywać kwarantanny domowej w swoim miejscu zamieszkania wówczas pokrywa koszty kwarantanny we wskazanych przez właściwe Gminy (miejsca zameldowania w Polsce), w tym celu należy indywidualnie kontaktować się z własnym samorządem i ustalić kwestie odpłatności we wskazanych przez gminę miejscach.

KOMUNIKAT - 1

W głogowskim ratuszu odbyło się kolejne posiedzenie Gminnego Sztabu Kryzysowego powołanego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem COVID-19.

 
Sztab obraduje pod przewodnictwem burmistrza Głogowa Małopolskiego, a w jego skład wchodzą przedstawiciele służb mundurowych (policja, OSP, straż miejska), służb pomocy społecznej, służb medycznych, przedstawicieli różnych komórek organizacyjnych i jednostek gminy oraz doraźnie firm specjalistycznych. W razie potrzeby sztab konsultuje się z ekspertami zewnętrznymi.
 
Na chwilę obecną celem sztabu jest pomoc służbom sanitarnym w przygotowaniach związanych z sytuacją kryzysową. Dokonywane są niezbędne analizy istniejących procedur działania, a także określonych procedur zapobiegawczych.
 
- Na chwilę obecną nie dzieje się nic niepokojącego, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna. Na terenie naszej gminy, policja prowadzi działania związane z kwarantanną osób. Służby pomocy społecznej zapewniły osobom potrzebującym żywność w ramach współpracy w Podkarpackim Bankiem Żywności. Służby pomocnicze są w gotowości. Bądźmy czujni, przygotowani i współpracujmy - powiedział Paweł Baj burmistrz Głogowa Młp.
 
Na terenie gminy obowiązują wprowadzone wcześniej obostrzenia. Urząd Miasta oraz jednostki organizacyjne oraz inne działają w trybie ograniczonym. Szkoły, przedszkola i żłobki są zamknięte. Apeluje się o przestrzeganie tych zakazów i próśb, które już funkcjonują w przestrzeni publicznej a wydane zostały przez administrację rządową. Szczególnie prosimy o zachowanie ostrożności przez osoby starsze, apelujemy o pozostanie w domach. Prosimy rodziców o wzmożoną opiekę nad dziećmi i młodzieżą. Nauczyciele prowadzą naukę zdalną przez internet, dlatego uczniowie powinni pozostawać w domach.
 
- Najważniejsza jest odpowiedzialność każdego z nas i odpowiednie zachowanie. Unikajmy bezpośrednich kontaktów, dbajmy o higienę – powiedział nadkomisarz Waldemar Jędrzejewski Komendant Komisariatu Policji w Głogowie Młp.
 
Źródło: Strona Urzędu Gminy. 

Kalendarz

Sonda