Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
wysoo1Czytamy na stronie internetowej Gminy Głogów Małopolski
 
„Zakończyła się budowa ogrodzenia stadionu sportowego w Wysokiej Głogowskiej. Inwestycję, podzieloną na dwa etapy zrealizowano ze środków Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach "Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 -2020".
W bieżącym roku dokończono ogrodzenie wraz z bramą wjazdową i furtkami oraz zakupiona została trybuna dwurzędowa na 39 miejsc, która została posadowiona na wcześniej przygotowane utwardzone podłoże wykonane społecznie przez członków klubu sportowego "Orzeł" Wysoka Głogowska. Budowa całego ogrodzenia kosztowała prawie 75 tysięcy zł, a trybuna 10 tysięcy zł. Dofinansowanie z programu wyniosło 20 000,00 zł.”
Wszystko pięknie! Ale skoro tak jest pięknie to porównajmy i zobaczmy inne gminne stadiony, na których odbywają się rozgrywki ligowe PZPN. Dla porównania wezmę stadion Zabajki i Bud Głogowskich. Dla większego zobrazowania dodam tylko, że  Wysoka Głogowska to wieś licząca ok. 2400 mieszkańców, natomiast Zabajka liczy ok. 800 mieszkańców, tj. 1/3 liczby mieszkańców z Wysokiej. Budy Głogowskie ok. 1900 osób. Znacznie mniej niż Wysoka.
 
Obrazowo Zabajka: dojazd do stadionu wyasfaltowany, budynek zadbany(na dachu panele na ciepła wodę, obok budynku zadaszony ładny grill, płyta boiskowa w dobrym stanie, stadion ogrodzony w 2017 r. nowe trybuny na 100 siedzeń.
za2za6zaa1zaa4zaa5zaa6zaa7
Budy Głogowskie: Stadion ładnie utrzymany z małym zapleczem technicznym. Szatnia w Zespole Szkół, ogrodzony,  już od dawna wybudowane  piękne trybuny na 250 siedzeń, kamery monitoringu.
budy11budy12
Wysoka Głogowska: dojazd do stadionu (droga żwirowa z dziurami), Elewacja budynku poobijana, nieporządek, stadion ogrodzony w tym roku (dziki dalej kopią murawę), łapacze powyginane dziurawe, trybuny na 39 siodełek. Zakazane parkowanie samochodów na stadionie w miejscu do tego celu wcześniej przygotowywanego. Podczas meczy brak miejsca parkowania przy drodze dojazdowej. 
wysoo1wysoo2wysoo3wysoo4wysoo5wysoo6wysoo7wysoo8wysoo9wysoo10wysoo11
Oceńcie sami czy jest czym się chwalić?
 
 

Kalendarz

Sonda