Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
drog7Długo oczekiwana inwestycja drogowa w Wysokiej Głogowskiej zapewne doczeka się realizacji.
- Uchwałą Rady Powiatu Rzeszowskiego z dnia 14 sierpnia 2018 r. zwiększono wydatki budżetowe o kwotę 5 216 102 zł. z przeznaczeniem na wykonanie dokumentacji projektowej na zadanie pod nazwą „ Rozbudowa drogi powiatowej Nr. 1373R Głogów Młp. – Wysoka Głogowska – Jasionka, polegająca na rozbiórce i budowie nowego obiektu mostowego na rzece Szuwarka / Gołębiówka  w miejscowości Wysoka Głogowska wraz z rozbudową dojazdów w niezbędnym zakresie. Kwota 80 000 zł – wkład własny powiatu.
- Przebudowę drogi powiatowej Nr. 1373R Głogów Młp. Wysoka Głogowska – Jasionka w km od 1 +_060  do 8+670 kwota 5 136 102 zł.
- Na realizację tych zadań Rada Powiatu Rzeszowskiego zaciągnęła dodatkowe  zobowiązanie pieniężne (kredyt) w kwocie 80 000 zł.
W/w droga naprawdę wymaga koniecznej przebudowy czy remontu. Podczas budowy chodnika w roku 2009 drogę nieco poszerzono a umiejscowione studzienki wody odpływowej zaniżyły się i stwarzały zagrożenie dla kierujących. Kierowcy omijając dziury przy chodniku odbijają na środek jezdni tworząc zagrożenie dla nadjeżdżających z przeciwka. Na drodze tej podczas burz tworzy się wiele zastojów wodnych utrudniających jazdę kierowcom jak i dla pieszych korzystających z chodnika. 
My użytkownicy tej drogi  życzymy sobie szybkiej realizacji owej inwestycji i zadowolenia z jej użytkowania.
Skoro jestem przy temacie tej drogi chciałem nadmienić, że w ostatnich dniach trwają prace pracowników Gminy Głogów Młp. przy odchwaszczaniu i czyszczeniu chodnika. W niektórych miejscach chodnik był mocno zarośniety chwastami i wymagał niezłocznego czyszczenia. Chwasty na chodniku stwarzają uszkodzenia chodnika poprzez rozrost systemu korzeniowego roślin a zarazem wygląd tego chodnika nie jest zbyt estetyczny.
drog1drog2drog3drog4drog5drog6
 

Kalendarz

Sonda