Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
piknik11Nazwa „Piknik” wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jest to popularna zwłaszcza w tym kraju forma wypoczynku na świeżym powietrzu i spożywaniu posiłku na rozłożonym kocu.
W Polsce imprezy „Pikników Rodzinnych” przyjęły znacznie inny charakter. Są to spotkania organizowane poprzez różnego rodzaju organizacje społeczne i pozarządowe. Podczas tych imprez organizatorzy zapewniają przez parę godzin wiele zabawy i rozrywki dla rodzin, dzieci i młodzieży. 
Tradycją stało się już w Gminie Głogów Małopolski, że pikniki rodzinne odbywają się corocznie w każdej miejscowości gminy. Dobrą zabawę zapewnia Gminny Dom Kultury w Głogowie.
W Wysokiej Głogowskiej taki piknik odbędzie się już niedługo, bo 26 sierpnia przy Domu ludowym w Wysokiej od godziny 15:00.
Przewidywany program to:
1. Występ kapeli ZPiT „Hanka” z MGDK w Głogowie.
2. Występ Zespołu Tanecznego z ZS w Wysokiej – grupa „Fenomen Mini” pod opieką Małgorzaty Kościelnej.
3. Męski Chór „Gloria” – gdzie będziemy mogli poznać nowego dyrygenta panią Karolinę.
4. Dyskoteka
5. Zabawy, konkursy, malowanki itp.
To jest taki wstępny program. Szczegóły jeszcze w dopracowaniu. Na piknik zapraszają: Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj, Dyrektor MGDK Dariusz Lewandowski – Socha, radni Rady Miejskiej i Sołeckiej oraz pani Sołtys Zofia Tracz.
 
Mimo tak niesprzyjającej pogody prawie wszystkie zaplanowane występy odbyły się. Na zakończenie wszyscy wykonawcy jak i chętni goście zostali zapraoszeni na wspaniały bigos ugotowany przez nasze Koło Gospodyń Wiejskich. Myślę, że warto było przyjść posłuchać muzyki, śpiewu i występu dzieciaków. 

Kalendarz

Sonda