Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
dni3W weekend 09/10.06. 2018 odbyły się Dni Głogowa Małopolskiego. Obchodom tego wydarzenia towarzyszyły liczne atrakcje kulturalno – rozrywkowe. W niedzielny wieczór, hitem tegorocznych DG na plenerowej scenie wystąpiła gwiazda estrady Ania Wyszkoni.
Podczas oficjalnych uroczystości Burmistrz Paweł Baj wręczył statuetki „Głogowianin Roku 2017” osobom, które swoją pracą i zaangażowaniem wspierają rozwój lokalnej społeczności. Nagrodzonym gratulowali również Zastępca Burmistrza Jerzy Komaniecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Głogowie Młp. Aleksander Jurek.
dni9W gronie sześciorga tegorocznych laureatów wyróżnienia „Głogowianin Roku 2017” znalazła się nasza Pani Zofia Tracz - sołtys sołectwa Wysoka Głogowska.
Pani Zofia Tracz od 8 lat pełni funkcję sołtysa w Wysokiej Głogowskiej, jak również jest również członkiem Rady Parafialnej w swojej miejscowości. Jest bardzo zaangażowana w działalność na rzecz rozwoju sołectwa. Cieszy się szacunkiem i zaufaniem mieszkańców. Stara się być wszędzie tam, gdzie jest potrzebna.  Ściśle współpracuje z Kołem Gospodyń Wiejskich, Klubem Sportowym „Orzeł”, Zespołem Szkół w Wysokiej Głogowskiej, Środowiskowym Domem Samopomocy , a także ze stowarzyszeniami. Współorganizatorka kursów dla mieszkańców Wysokiej Głog., a także szeregu spotkań i imprez kulturalnych, wśród których należy wymienić: Gminny Dzień Matki, pikniki rodzinne, dożynki i imprezy okolicznościowe. Nie szczędząc sił i prywatnego czasu podejmuje liczne inicjatywy aby dom ludowy „tętnił życiem”, dbając jednocześnie o jego wygląd, o czym świadczą przeprowadzone ostatnio remonty. Pani Zofia wkłada wiele trudu i wysiłku w konsekwentnym realizowaniu planów i zamierzeń na rzecz lokalnej społeczności.
dni4dni5
dni7Czternaścioro dzieci odebrało  Nagrody Burmistrza Głogowa Małopolskiego za wybitne wyniki edukacyjne, artystyczne oraz sportowe w następujących dyscyplinach: akrobatka sportowa, łucznictwo, piłka nożna, pływanie, lekkoatletyka, pożarnictwo. Nagrody podczas oficjalnych uroczystości obchodów Dni Głogowa Małopolskiego wręczył Burmistrz Paweł Baj. W gronie nagrodzonych znalazł się  Piotr Tracz –  od kilku lat reprezentujący gminę Głogów Młp. w igrzyskach w lekkoatletyce. Dwukrotny zdobywca brązowego medalu w skoku w dal w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W tym roku, wraz z drużyną czwórboju lekkoatletycznego zdobył V miejsce w zawodach powiatu rzeszowskiego. Trenuje w UKS „Iskra” w Wysokiej Głogowskiej.
Dni Głogowa Małopolskiego to także szereg atrakcji sportowych. 8 zespołów na boisku do siatkówki plażowej Głogovii rozegrało Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Głogowa Młp.z udziałem naszego zawodnika Pawła Dziadosza , a na orliku przy OSiR odbył się Turniej Piłki Nożnej „Old Boy”, Od godziny 14.00 rywalizowały ze sobą drużyny:  Głogovia „Old Boy”, „Niwa Team”, drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej, „Old Boy” Victoria Budy Głogowskie, drużyna Policji z Komisariatu w Głogowie Młp., drużyna „Asy z Głogowa”, „Old Boy” Orzeł Wysoka Głogowska oraz „Drużyna Burmistrza” z Urzędu Miejskiego z Głogowa Młp. Nasza drużyna znalazła się na tzw. „pudle” zajmując  III miejsce. Gratulacje!
dni1dni2dni6
dni8Po ostatniej publikacji przedstawiającej sylwetkę naszego boksera  Mateusza Rudnickiego, obserwując duże zainteresowanie  zamieszczam jedną z ostatnich walk jaką stoczył z Bartoszem Skoczylasem w Stalowej Woli na Drugim Międzynarodowym Pucharze Karpat.. Przy okazji Mateusz  zaprasza zainteresowanych tą dyscypliną sportu na Rzeszowski Rynek, w najbliższą sobotę około godziny 16:00, gdzie będzie mógł zaprezentować swoją walkę. Szczegóły na plakacie. dni10
 

Kalendarz

Sonda