Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
dlamamyDzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek.
W Polsce obchodzone jest 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.
W naszej Gminie Głogów Małopolski tradycją stała się uroczystość obchodów tego święta jako Gminny Dzień Matki organizowany cyklicznie co roku w poszczególnych miejscowościach gminy. W bieżącym roku nasza miejscowość zaszczyciła gościć reprezentantki matek z całej gminy w dniu 26 maja w Domu Ludowym. Zaproszone mamy powitała pani sołtys Zofia Tracz. Z gratulacjami, życzeniami i podziękowaniami wystąpili: burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Jurek, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Drzał, dyrektor Gminnego Domu Kultury Dariusz Lewandowski Socha. Wszystkie mamy otrzymały piękne kwiaty a 6 z nich z Wysokiej Głogowskiej było uhonorowane szczególnie. Kobiety te otrzymały z rąk burmistrza listy gratulacyjne, medale zasługi, upominki i kwiaty. Były to:
Eugenia Siłka ur. w 1933 roku, która urodziła 7 dzieci, posiada 18 wnucząt i 7 prawnucząt.
Zofia Piwońska ur. w 1934 r. urodziła 8 dzieci, posiada 19 wnucząt i 4 prawnucząt.
Maria Łyczko ur. w 1939 r. urodziła 8 dzieci.
Maria Sala ur. w 1941 r. urodziła 7 dzieci, posiada 10 wnucząt i 2 prawnucząt.
Maria Rogala ur. w 1944 r. urodziła 8 dzieci, posiada 17 wnucząt.
Maria Barczak ur. w 1952 r. urodziła 9 dzieci. 
Dla wszystkich obecnych na sali w programie artystycznym pt. „Matka Polka”. Wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół w Wysokiej. Po części oficjalnej i artystycznej, mamy zostały ugoszczone ciepłym posiłkiem, przekąskami i napojami, przygotowanymi przez nasze panie (też matki) z Koła Gospodyń Wiejskich.  Atmosfera zrobiła się biesiadna. Zaśpiewano 100 lat i inne ludowe przyśpiewki. 
 

Kalendarz

Sonda