Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
jase1XXVIII  Wojewódzki Przegląd Teatrów Jasełkowych, który odbył się 21 stycznia 2018 r. przeszedł już do historii. Było to wydarzenie szczególne dla naszej miejscowości z tego względu, że grupy teatralne prezentowały swoje występy właśnie w Wysokiej Głogowskiej.  Z powodu remontu sali widowiskowej w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim, przegląd teatrów przejęła nasza miejscowość, która mogła się przez to wypromować w całym województwie.
Do Wysokiej zjechały zespoły; Przyszowa, Nienadówki, Trzebosi, Jedlicza, Jarosławia, Sokołowa Młp, Wysokiej k/ Łańcuta, Kamienia i Głogowa Młp. Nie zabrakło również grupy teatralnej z Wysokiej Głogowskiej.
Przegląd rozpoczął się o godzinie 12:00. Oficjalnego otwarcia dokonał  Dyrektor MGDK pan Dariusz Lewandowski Socha wraz v-ce przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Drzał  i gospodarzem naszej wioski panią sołtys Zofią Tracz. Po występach dzieci i młodzieży o godz. 16:00 nastąpiła krótka przerwa na posiłek. Po przerwie wystąpiły grupy starsze. Konkurs trwał do godziny 19-tej. Nad przebiegiem i oceną występów czuwało oraz wydało werdykty 3 osobowe Jury;  Jolanta Nord – wieloletnia aktorka teatru „Kacperek” później „Maska”, Czesław Drąg – Regionalista, wieloletni kierownik i animator kultury w WDK Rzeszów, Sławomir Gołąb – nauczyciel muzyki, lider zespołu szantowego „Klang”, chórmistrz Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia  Saltans” przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Każdy z zespołów otrzymał pamiątkowe dyplomy uczestnictwa a grupy zwycięskie nagrody i wyróżnienia finansowe.
W kategorii zespołów szkolnych pierwsze miejsce ex aequo przypadło Zespołowi „Taneczna Eksplozja” z Przyszowa i „Wiercidrylom” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Drugie miejsce wypracowali sobie „Kolędnicy z Dwójki” ze Szkoły podstawowej nr 2 w Trzebosi. Trzecie miejsce ex aequo przypadło grupie „Jodła-Banda” z Gminnego Centrum Kultury w Jedliczu i Grupie Teatralnej z Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej. 
W kategorii „grupy wielopokoleniowe i dorosłych” pierwsze miejsce zdobył Zespół Pieśni i Tańca „Kamień” z Centrum Kultury w Kamieniu, drugie Grupa teatru Niespodziewanego „Antynuda” z MGDK w Głogowie Małopolskim a wyróżnienie otrzymała Grupa Teatralna z Ośrodka Kultury w Wysokiej koło Łańcuta.
Długie miesiące bezinteresownych przygotowań i wyrzeczeń, nauczycieli, wychowawców oraz dzieci i młodzieży, a także starszych. Przebyte dziesiątki  kilometrów na dojazd do naszej miejscowości. Spotyka się z brakiem zainteresowania i obojętnością wśród naszej społeczności na niecodzienne wydarzenie kulturalne jakim był ten Przegląd. Samorząd Wysokiej Głogowskiej jest zawiedziony postawą naszych mieszkańców.
Organizatorem XXVIII Przeglądu Teatrów Jasełkowych był MGDK w Głogowie Młp. Patronat honorowy sprawował;  Marszałek Województwa Podkarpackiego  Władysław Ortyl oraz Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj. Natomiast patronat medialny, Radio Via, TVP 3 Rzeszów i Ziemia Głogowska.
 
 

Kalendarz

Sonda