Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
c18W ostatnim czasie, tuż przed kończącym się rokiem 2017 Gmina Głogów realizuje zaplanowane na ten rok jedne z ostatnich inwestycji. Dzięki przychylności Burmistrza Pawła Baja i pozyskanych środków finansowych zewnętrznych w Wysokiej Głogowskiej kontynuowane są następujące prace inwestycyjne;
Po przeprowadzeniu postępowania w trybie przetargu nieograniczonego została zawarta i jest w tej chwili realizowana umowa na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych wzdłuż ulicy Słonecznej. W ramach prac inwestycyjnych utwardzony zostanie odcinek drogi o długości 280 mb,  wykonana będzie renowacja rowów przydrożnych  i zamontowane oznakowanie pionowe. Prace wykona Zakład Produkcyjno – Handlowo – Usługowy Jan Synoś, Ryszard Rząsa  z  Kielnarowej. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszą połowę listopada, a jej koszt to ponad 63 tysiące zł.
c4c5c6c7
Druga inwestycja realizowana jest w strażnicy OSP. W obiekcie tym, na garażach jest układana nowoczesna posadzka, o dużej wytrzymałości i odporności na oleje. Łatwa w utrzymywaniu w czystości. Remontowane są też pomieszczenia socjalne, tj.; toalety i dwa pomieszczenia biurowe.
c8c9c1c2c3
Mimo, że drużynie "Orła" Wysoka Głogowska w tym sezonie nie wiedzie sie zbyt dobrze, to na stadionie coś sie dzieje. Trwa  inwestycja grodzenia stadionu. Na ten rok prace zostały zakończone ze względu na wykorzystane już środki finansowe przeznaczone na ten cel. Ogrodzenie zostało wykonane w zasadzie z trzech stron. Do zabezpieczenia stadionu przed dzikami została jeszcze strona północna, której realizacja grodzenia nastąpi w przyszłym roku. Dodatkowo przez anonimowego sponsora zostały usytuowane ławki dla widzów.
c11c12c13c14c15c16c17
W ostatnim czasie został ogłoszony przetarg na wykonanie projektu budowy hali sportowej przy Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej.
 
I na koniec wspomnę, że mocno ruszyła rozbudowa sklepu GS-u w Piaskach. Będzie to budynek dwu kondygnacyjny, gdzie na parterze będzie sklep a na górze Pizzeria.
c10