Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
120 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. To świetna okazja, by przypomnieć o tym, jak bardzo potrzebne społeczeństwu są starsze osoby. Osoby starsze są w społeczeństwie niezwykle ważne - to one przekazują młodszym pokoleniom swoją mądrość, a ukochana babcia czy dziadek to dla wnucząt najlepszy przyjaciel i nauczyciel. Jest to naprawdę liczna grupa społeczna - szacuje się, że na świecie żyje aktualnie około 600 mln osób, które przekroczyły już 60. rok życia.
Często jednak zmagają się z różnymi trudnościami - zdrowotnymi, finansowymi, czasami nawet z wykluczeniem w społeczeństwie, za którym niekiedy "nie nadążają". 
Przypadający na 20 października Europejski Dzień Seniora to dobra okazja, by przypomnieć, że osoby starsze są potrzebne i zwrócić uwagę na ich problemy. Warto wiedzieć, że w naszej gminie i poszczególnych miejscowościach organizowane są corocznie Dni Seniora. W Wysokiej Głogowskiej  uroczystość taka odbyła się w minioną niedzielę w Domu ludowym. Podczas tego wyjątkowego spotkania goście mieli okazję w miłym gronie spędzić czas na wspólnym posiłku. Była to też doskonała okazja do wspomnień w gronie koleżanek i kolegów, nawet tych z lat szkolnych. 
Z tej okazji nie zabrakło również życzeń, gratulacji i przemówień. 
Spotkanie dla seniorów zaczęto od występów młodszej społeczności. Jako pierwsze wystąpiła młodzież  ze Szkoły Podstawowej. Artyści amatorzy zaprezentowali spektakl, składankę tańców, śpiewu i muzyki, którą przygotowywali pod okiem swoich nauczycieli i wychowawców. W popisach aktorskich pomagała pani Maria Drzał – vice przewodnicząca Rady Miejskiej. 
W części artystycznej do tańca i śpiewu przygrywała kapela „Hanka” z MG Domu Kultury w Głogowie. Zabawa trwała do późnych godzin. 
Spotkanie uświetnili i składali życzenia Seniorom licznie przybyli goście, między innymi: Burmistrz Gminy Paweł Baj wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Jurek wraz z małżonką, Dyrektor MGDK w Głogowie Dariusz Lewandowski Socha wraz z małżonką, Radny Rady Powiatu Stanisław Pado wraz z małżonką, Radny Mieczysław Barczak, Dyrektor ZS w Wysokiej Jolanta Kwarta, naczelnik OSP Roman Barczak, prezes OSP Sławomir Kata, kierownik gminnego ośrodka Senior – Vigor z Bud Głogowskich Edyta Bajek oraz gospodarz tej uroczystości sołtys Zofia Tracz. Podczas spotkania uhonorowano dyplomami i upominkami najstarszą seniorkę i seniora na spotkaniu. A byli to; Władysława Łyczko i Stanisław Nowak.  Organizatorem Dnia Seniora była Rada Sołecka i KGW z Wysokiej Głogowskiej. 
Wszystkim seniorom życzymy, aby kolejnym latom towarzyszyło zdrowie i szacunek i aby nigdy nie zabrakło im zapału do wspierania kolejnych pokoleń.