Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
osergiuszO. Sergiusz Józef Ślęzak urodzony w 1962 roku, nasz rodak, były mieszkaniec miejscowości Wysoka Głogowska. Jego dom rodzinny znajduje sie na osiedlu "Zagrody". Dość często odwiedza swoją mamę, rodzinę, znajomych oraz świątynię w Wysokiej Głogowskiej. W tym roku w miesiącu sierpień, będąc na przejażdżce rowerowej zawitał do mojego domu. Jesteśmy wdzięczni O. Sergiuszowi, że mogliśmy Go gościć i porozmawiać na różne tematy. Dziękujemy również za Błogosławieństwo, którego udzielił  mojej rodzinie.
Od 1982 roku jest w zakonie Braci Mniejszych Kapucynów, kapelan Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, od kilku lat poeta. W 2010 roku wydał I tomik poezji – „Wiersze”, zawierający osobiste przeżycia Autora jak wspomnienie domu rodzinnego („Dla Taty”, „Dla Mamy”) czy dotyczące tajemnicy powołania kapłańskiego („Powołanie”). O. Sergiusz sięga do tematów wziętych prosto z życia – opiewa radość, nie stroni od smutnych wydarzeń wręcz bolesnych. Jako kapelan na onkologii jest świadkiem ludzkiego cierpienia, które tak trudno zaakceptować, wytrwać do końca w wierności Bogu.
Chcąc zaczerpnąć więcej informacji o O. Sergiuszu i jego twórczości poetyckiej zachęcam odwiedzenie Jego strony internetowej;