Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!

l11"Bogu na chwałę, ludziom na użytek" - pod takim hasłem 3,5 tys. muzyków zagrało i zaśpiewało w Licheniu. Odbył się tam VI Ogólnopolski Zlot Chórów i orkiestr.

80 orkiestr i ponad 40 chórów z całej Polski wystąpiło na schodach licheńskiej bazyliki, by oddać hołd Janowi Pawłowi II.
W zlocie wzięli udział muzycy zrzeszeni w Krajowym Związku Chórów i Orkiestr i w Ochotniczych Strażach Pożarnych.
3,5 tysięcznym zespołem pokierował Marian Chmielewski. Jak podkreślał muzykowanie w tak ogromnym składzie, to prawdziwe wyzwanie.
Zdaniem księdza profesora Kazimierza Szymonika amatorskie zespoły grające w małych miejscowościach to ważny element kultywowania tradycji.
Księża podkreślali też: "Muzyk powinien swoim dźwiękiem służyć Bogu, przybliżając świat do Niego". Kolejna szansa za dwa lata.

 

Pierwszy Zlot Chórów i Orkiestr, który odbył się w 2005 r. spotkał się z dużym uznaniem. Zorganizowany został z okazji rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Już dwa lata później – w 2007 r. w zlocie wzięło udział 60 chórów i 40 orkiestr. Duże zainteresowanie było także w 2009 r. – w koncercie uczestniczyło ponad dwa tysiące wykonawców. Najwięcej uczestników miał  zjazd w 2011 roku, który 4 lata temu, zgromadził ponad 5 tysięcy muzyków.

Zdjęcia w galerii.

Kalendarz

Sonda