cz6W niedzielę 4 sierpnia 2019 r. rano z placu Farnego w radosnej atmosferze – pod hasłem „Musimy być mocni” – ruszyła 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w której to znalazło się wielu uczestników z naszej miejscowości Wysoka Głogowska.  
Na czele pielgrzymki stanęli Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki; Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa oraz posłowie PiS: Wojciech Buczak i Krystyna Wróblewska, którzy przeszli kilkadziesiąt metrów z pątnikami. Pielgrzymkę poprzedziła poranna msza święta na placu Farnym, której przewodniczył Jan Wątroba, biskup rzeszowski.
Podczas 10-dniowej wędrówki 1400 uczestników pielgrzymki podzielonych na 13 grup pokonało około 300 km – średnio 28 km na dzień. Pielgrzymom przewodził bp Edward Białogłowski, biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej.
W 3 dniu Pielgrzymki w miejscowości Jamy odbyło się Nabożeństwo za Ojczyznę. Oprawę śpiewu tej mszy stanowił Męski Chór "Gloria" z Wysokiej Głogowskiej, gdzie do pielgrzymujących chórzystów dołączyła reszta, wraz z panią dyrygent Karoliną Potoczną. Po ceremonii Biskup Jan Wątroba osobiście złożył gratulacje  naszym panom i pani dyrygent.
cz1cz2cz3cz4cz5cz7cz8