Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
chorzysci4Mija już 2 lata od ostatniej publikacji na temat naszego Męskiego Chóru „Gloria”. Ostatnio panowie znowu dali o sobie znać.  W rozgłośni Katolickiego Radia VIA słychać było gratulacje składane przez Burmistrza Głogowa Małopolskiego pana Pawła Baja za godne reprezentowanie naszej gminy.
 
26 stycznia br. w Domu Kultury w Ulanowie odbyło się chóralne śpiewanie podczas IV Bielinieckiego Festiwalu Kolęd. Był to przegląd chórów z wielu regionów Polski. Naszą gminę reprezentował chór męski „Gloria” z Wysokiej Głogowskiej wraz z dyrygentem Anną Ginalską, na co dzień działający przy MGDK w Głogowie Młp.
Do udziału w festiwalu, którego celem jest prezentacja twórczości artystycznej chórów amatorskich oraz integracja amatorskiego ruchu artystycznego, zakwalifikowało się siedem chórów z czterech regionów Polski: „Canon” z Białobrzegów (po raz trzeci z rzędu), „Gloria” z Wysokiej Głogowskiej, Ulanowski z Ulanowa, Seniora „Niezastąpieni” z  Domu Kultury w Włoszczowie, „Chorus  Familiaris” z  Woli Baranowskiej, „Cantate  Deo”  z  parafii  pw. Marii Magdaleny w Biłgoraju i zespół  „Jargocianie” z Jarocina. 
Jury w składzie Agnieszka Kamińska, ks. Adrian Kalek i Janusz  Kutyła postanowiło przyznać pierwszą nagrodę chórowi „Chorus Familiaris”, drugą -  „Canon”, a trzecią - „Glorii”. Wszyscy uczestnicy Bielinieckiego Festiwalu Kolęd otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, a zwycięzcy i wyróżnieni - nagrody  finansowe. W finale chórzyści wraz z publicznością zaśpiewali kolędę ,,Bóg się rodzi’’.
chorzysci1chorzysci3chorzysci2

Kalendarz

Sonda