ch30Jak już zapewne wielu zdołało zaobserwować, że zakładka z aktualnościami chóralnymi od jakiegoś czasu zamilkła. Wynika to z tego, że nie docierają do mnie informacje od kiedy wystąpiłem z czynnego członkowstwa w chórze.  Z tego co wiem, to nastąpiła  rezygnacja  dyrygenta Mirosława Szpyrki z prowadzenie zajęć w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. a zarazem także prowadzenia Męskiego Chóru „Gloria”. Rezygnacja nastąpiła przed wakacjami 2017r. Okres wakacyjny dla chóru, to pewne „Vacatio Legis” w oczekiwaniu na nowego dyrygenta.
Od września 2017r. chórzyści zaczynają ćwiczyć z nowym opiekunem panem Wojciechem Markiem, który podjął się tej pracy. Pan Wojtek jest absolwentem Wyższej Szkoły Muzycznej, jego ulubionym instrumentem jest klarnet. Oprócz pracy z chórem prowadzi również Gminną Orkiestrę Dętą, Zespół Muzyczny „Hanka” oraz zajęcia z młodzieżą. Pierwszy występ z chórem „Gloria” zaprezentował podczas mszy świętej odpustowej w drugą niedzielę października. Pan Wojtek również wystąpił na scenie w Domu Ludowym z zespołem Hanka podczas Dnia Seniora w Wysokiej Głogowskiej. 
Próby chóru odbywają się w każdy piątek o godz. 18:30 w salce katechetycznej przy kościele. Chór liczy obecnie ok. 20 osób. Dyrygent zachęca do wstępowania w szeregi chóru.