Wysoka Głogowska
ZAPRASZAMY!
dni3W weekend 09/10.06. 2018 odbyły się Dni Głogowa Małopolskiego. Obchodom tego wydarzenia towarzyszyły liczne atrakcje kulturalno – rozrywkowe. W niedzielny wieczór, hitem tegorocznych DG na plenerowej scenie wystąpiła gwiazda estrady Ania Wyszkoni.
Podczas oficjalnych uroczystości Burmistrz Paweł Baj wręczył statuetki „Głogowianin Roku 2017” osobom, które swoją pracą i zaangażowaniem wspierają rozwój lokalnej społeczności. Nagrodzonym gratulowali również Zastępca Burmistrza Jerzy Komaniecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Głogowie Młp. Aleksander Jurek.
dni9W gronie sześciorga tegorocznych laureatów wyróżnienia „Głogowianin Roku 2017” znalazła się nasza Pani Zofia Tracz - sołtys sołectwa Wysoka Głogowska.
Pani Zofia Tracz od 8 lat pełni funkcję sołtysa w Wysokiej Głogowskiej, jak również jest również członkiem Rady Parafialnej w swojej miejscowości. Jest bardzo zaangażowana w działalność na rzecz rozwoju sołectwa. Cieszy się szacunkiem i zaufaniem mieszkańców. Stara się być wszędzie tam, gdzie jest potrzebna.  Ściśle współpracuje z Kołem Gospodyń Wiejskich, Klubem Sportowym „Orzeł”, Zespołem Szkół w Wysokiej Głogowskiej, Środowiskowym Domem Samopomocy , a także ze stowarzyszeniami. Współorganizatorka kursów dla mieszkańców Wysokiej Głog., a także szeregu spotkań i imprez kulturalnych, wśród których należy wymienić: Gminny Dzień Matki, pikniki rodzinne, dożynki i imprezy okolicznościowe. Nie szczędząc sił i prywatnego czasu podejmuje liczne inicjatywy aby dom ludowy „tętnił życiem”, dbając jednocześnie o jego wygląd, o czym świadczą przeprowadzone ostatnio remonty. Pani Zofia wkłada wiele trudu i wysiłku w konsekwentnym realizowaniu planów i zamierzeń na rzecz lokalnej społeczności.
dni4dni5
dni7Czternaścioro dzieci odebrało  Nagrody Burmistrza Głogowa Małopolskiego za wybitne wyniki edukacyjne, artystyczne oraz sportowe w następujących dyscyplinach: akrobatka sportowa, łucznictwo, piłka nożna, pływanie, lekkoatletyka, pożarnictwo. Nagrody podczas oficjalnych uroczystości obchodów Dni Głogowa Małopolskiego wręczył Burmistrz Paweł Baj. W gronie nagrodzonych znalazł się  Piotr Tracz –  od kilku lat reprezentujący gminę Głogów Młp. w igrzyskach w lekkoatletyce. Dwukrotny zdobywca brązowego medalu w skoku w dal w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W tym roku, wraz z drużyną czwórboju lekkoatletycznego zdobył V miejsce w zawodach powiatu rzeszowskiego. Trenuje w UKS „Iskra” w Wysokiej Głogowskiej.
Dni Głogowa Małopolskiego to także szereg atrakcji sportowych. 8 zespołów na boisku do siatkówki plażowej Głogovii rozegrało Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Głogowa Młp.z udziałem naszego zawodnika Pawła Dziadosza , a na orliku przy OSiR odbył się Turniej Piłki Nożnej „Old Boy”, Od godziny 14.00 rywalizowały ze sobą drużyny:  Głogovia „Old Boy”, „Niwa Team”, drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej, „Old Boy” Victoria Budy Głogowskie, drużyna Policji z Komisariatu w Głogowie Młp., drużyna „Asy z Głogowa”, „Old Boy” Orzeł Wysoka Głogowska oraz „Drużyna Burmistrza” z Urzędu Miejskiego z Głogowa Młp. Nasza drużyna znalazła się na tzw. „pudle” zajmując  III miejsce. Gratulacje!
dni1dni2dni6
dni8Po ostatniej publikacji przedstawiającej sylwetkę naszego boksera  Mateusza Rudnickiego, obserwując duże zainteresowanie  zamieszczam jedną z ostatnich walk jaką stoczył z Bartoszem Skoczylasem w Stalowej Woli na Drugim Międzynarodowym Pucharze Karpat.. Przy okazji Mateusz  zaprasza zainteresowanych tą dyscypliną sportu na Rzeszowski Rynek, w najbliższą sobotę około godziny 16:00, gdzie będzie mógł zaprezentować swoją walkę. Szczegóły na plakacie. dni10
 
gora1Starszym dla przypomnienia, młodszym trochę historii o Wysokiej Głogowskiej. Od kilku już lat zamierzałem napisać o zmianie środowiska naturalnego w Wysokiej Głogowskiej. Szczególnie o jednym takim miejscu, jakim  była tzw. „Góra Kielarowa”.  Dzięki zachowanym i udostępnionym  przez Jerzego Chmiela  zdjęciu z tego okresu, mogę o tej górze coś napisać i pokazać jak wyglądała.
Góra Kielarowa – bo tak była nazywana z tego powodu, że blisko niej mieszkała rodzina Kielarów. Była to naturalna, piaskowa, zalesiona góra (w zasadzie górka), która obecnie już nie istnieje, a na jej miejscu znajdują się wykopane stawy po wydobyciu piasku poniżej poziomu biegnącej rzeki Gołębiówka. W połowie lat 60-tych z tej góry zaczęto wywozić piasek na potrzeby budowy drogi Wysockiej i innych dróg wojewódzkich. Po kilku latach góra zniknęła. U podnóża tej góry mieszkały  rodziny Sobczuków i Ślęzaków. Widoczny na zdjeciu dom to dom państwa Dyniów. Nieco za górą od strony południowej stał niewielki drewniany domek Zofii Drozd. Północno – wschodnie  zbocze było dość  strome, natomiast wschodnie miało łagodny skłon. Miejsce to było znane mieszkańcom, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży. W porze zimowej odwiedzały wzgórze dzieciaki niemal z całej wioski. Nauczyciele zabierali dzieci na lekcje wychowania fizycznego. Zjeżdżano tutaj na czym tylko sie dało zjechać. Na nartach, sankach, workach z sianem, nieckach, miednicach, itp. Bywało też tak, że starsza młodzież wyciągała na górę duże konne sanie, przy pomocy koni, a później cała gromada dzieciaków na nich zjeżdżała. Uciechy  było co nie miara.
Zamieszczone zdjęcie przedstawia górę w porze zimowej,  w początkowej fazie eksploatacji piasku.
 
 
gora2gora3gora4gora5gora6gora7
dlamamyDzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek.
W Polsce obchodzone jest 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.
W naszej Gminie Głogów Małopolski tradycją stała się uroczystość obchodów tego święta jako Gminny Dzień Matki organizowany cyklicznie co roku w poszczególnych miejscowościach gminy. W bieżącym roku nasza miejscowość zaszczyciła gościć reprezentantki matek z całej gminy w dniu 26 maja w Domu Ludowym. Zaproszone mamy powitała pani sołtys Zofia Tracz. Z gratulacjami, życzeniami i podziękowaniami wystąpili: burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Jurek, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Drzał, dyrektor Gminnego Domu Kultury Dariusz Lewandowski Socha. Wszystkie mamy otrzymały piękne kwiaty a 6 z nich z Wysokiej Głogowskiej było uhonorowane szczególnie. Kobiety te otrzymały z rąk burmistrza listy gratulacyjne, medale zasługi, upominki i kwiaty. Były to:
Eugenia Siłka ur. w 1933 roku, która urodziła 7 dzieci, posiada 18 wnucząt i 7 prawnucząt.
Zofia Piwońska ur. w 1934 r. urodziła 8 dzieci, posiada 19 wnucząt i 4 prawnucząt.
Maria Łyczko ur. w 1939 r. urodziła 8 dzieci.
Maria Sala ur. w 1941 r. urodziła 7 dzieci, posiada 10 wnucząt i 2 prawnucząt.
Maria Rogala ur. w 1944 r. urodziła 8 dzieci, posiada 17 wnucząt.
Maria Barczak ur. w 1952 r. urodziła 9 dzieci. 
Dla wszystkich obecnych na sali w programie artystycznym pt. „Matka Polka”. Wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół w Wysokiej. Po części oficjalnej i artystycznej, mamy zostały ugoszczone ciepłym posiłkiem, przekąskami i napojami, przygotowanymi przez nasze panie (też matki) z Koła Gospodyń Wiejskich.  Atmosfera zrobiła się biesiadna. Zaśpiewano 100 lat i inne ludowe przyśpiewki. 
 

podatkiPani Zofia Tracz, sołtys Wysokiej Głogowskiej informuje płatników podatku rolnego oraz od nieruchomości, że będzie odbierać należności kolejnej raty w/w podatków w dniach:

1. Poniedziałek 14.05.2018 w godzinach od 8:00 - 12:00

2. Wtorek          15.05.2018 w godzinach od 8:00 - 12:00

Odbiór w Domu Ludowym, na górze w "sołtysówce")

Przy okazji tego posta chciałem poinformować, że Rejonowy Związek Spółek Wodnych wyczyścił i założył betonowe pokrywy na dwóch studzienkach melioracyjnych znajdujących się przy przedłużeniu ulic Tęczowa i Księżycowa. Prace były przeprowadzone na mój wniosek, iż znajdowały się w fatalnym stanie. Były zasypane kamieniami i różnego rodzaju odpadami (w jednej znajdował się nawet stary telewizor). Brak pokryw stwarzał niebezpieczeństwo wpadnięcia dzieci a nawet dorosłych, gdyż studzienki nie były widoczne z trawy. Bulwersuje mnie jednak sprawa nieodpowiedzialności ludzi, którzy niszczą i nie dbają o sprawność urządzeń melioracyjnych. Chciałem jeszcze poinformować użytkowników urządzeń o zgłaszanie usterek związanych z melioracją do pana Jana Micał lub bezpośrednio do Zarządu Spółek Wodnych. W miarę środków finansowych awarie będą usuwane według kolejności zgłoszeń. Awarię powinien zgłosić własciciel nieruchomości opłacający składki melioracyjne.

szachy1Od 1 września 2017 roku popularna na całym świecie gra w szachy trafia do edukacji szkół podstawowych w Polsce. Tak jak zapowiedziała minister edukacji narodowej, Anna Zalewska. Polski Związek Szachowy we współpracy z wojewódzkimi związkami szachowymi i władzami lokalnymi od roku 2012 prowadzi projekt „Edukacja przez szachy w szkole”.
Zdaniem Polskiego Związku Szachowego, wprowadzenie tej gry do edukacji  jest pożądanym kierunkiem w jej rozwoju.
Projekt jest odpowiedzią na uchwałę Parlamentu Europejskiego, która powstała w 2012 roku.  Zdaniem Parlamentu gra w szachy niesie za sobą wiele pozytywnych przesłanek.  Kształtuje ona przede wszystkim zdolność analitycznego myślenia, rozwija zmysł twórczy, pamięć i intuicję, a także poprawia koncentrację oraz buduje determinację i wytrwałość. Jak  zaobserwowano, szachiści uczą się szybciej i osiągają wyższe oceny. Dalej idąc, szachy, jako gra dostępna dla każdej grupy społecznej może przyczynić się do integracji społecznej, a także zmniejszyć poziom dyskryminacji, przestępczości i różnych uzależnień.
Szachy budują psychikę
Bardzo ważny jest wpływ szachów na psychikę dzieci. Gra uczy odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, a także skutecznego działania pod presją, nie poddawania się nawet w najtrudniejszej sytuacji. Dziecko, które gra w szachy uczy się radzić sobie ze stresem i porażką. Rozwija opanowanie, koncentrację i uczy się szacunku do przeciwnika, gdyż żadnego przeciwnika nie można zlekceważyć. Gra w szachy przygotowuje do zdrowej rywalizacji, gdzie nie ma miejsca na brutalność, wyzwiska i wulgaryzmy.
Zgodnie z tym programem w całej Polsce odbywają się nauczania w szkołach oraz są organizowane różnego rodzaju turnieje szachowe dla dzieci. Przykładem takiego turnieju jest Drużynowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych, którego organizatorem było G2A ARENA Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce dnia 25 kwietnia 2018 roku. Turniej ten zaskoczył nawet organizatorów pod względem ilości zgłoszeń. Na planowane początkowo ok. 300 uczestników, chęć udziału w rozgrywkach zgłosiło ok. 700 zawodników i zawodniczek z ponad 70-ciu szkół nie tylko z Podkarpacia ale także z Małopolski, Łodzi i Tomaszowa Lubelskiego.  Wśród zgłoszonych znalazły się drużyny z naszej szkoły w Wysokiej Głogowskiej oraz szkoły Gminy Głogów Młp. ze szkoły podstawowej w Głogowie i  Stykowie.
Wysoką Głog. reprezentowały dwa 4 osobowe zespoły, w dwóch grupach wiekowych: 1. klasy od 1 – 3 Michał Pękala, Adam Wąs, Maciej Kowalski, Karolina Kraska, 2. klasy od 4 – 6 Paweł Furman, Piotr Barczak, Siłka Jakub, Zuzanna Kłonicka. Opiekunem był pan Tadeusz Zygo. Poproszono również mnie o pomoc w przetransportowaniu naszych uczestników i opiekę nad nimi. Turniej trwał dość długo bo od godz. 9:00 do prawie 18:00. Uczestnicy otrzymali prowiant żywnościowy, a na zakończenie pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Natomiast zwycięzcy; nagrody rzeczowe, puchary i medale.
System rozgrywek Drużynowego Turnieju Szachowego Szkół Podstawowych to system tupu szwajcarskiego na dystansie 7 rund po 15 min na partię dla każdego zawodnika. Nad zawodami czuwali sędziowie pod przewodnictwem sędziego głównego, którym był Marian Bysiewicz, sędzia szachowy klasy międzynarodowej – FIDE Arbiter Członek Zarządu Podkarpackiego Związku Szachowego w Rzeszowie Instruktor szachowy, posiada I kategorię szachową.
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, także ze strony mediów TV, Radia i prasy.
hala gimnazjumNie piszę o Radzie Sołeckiej zbyt często, ale postanowiłem  naświetlić w pewnym stopniu jej pracę i dać skrótowe sprawozdanie.
W ubiegłym tygodniu pani sołtys Zofia Tracz zwołała posiedzenie Rady Sołeckiej w celu omówienia bieżących spraw dotyczących Wysokiej Głogowskiej oraz planów inwestycyjnych na ten rok i lata następne. Spotkanie miało nieco inny charakter  niż typowe zebrania Rady Sołeckiej.  W posiedzeniu oprócz radnych uczestniczył pan burmistrz Paweł Baj oraz dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej pani Jolanta Kwarta. Powodem tego udziału było przedstawienie wstępnego planu budowy hali sportowej przy Zespole Szkół, który to przedstawił i omówił pan burmistrz. Hala ma posiadać pełnowymiarowe boisko do gry w siatkówkę czy koszykówkę. Dwie kondygnacje z widownią , szatniami, sanitariatami i zapleczem technicznym. Będzie połączona od strony wschodniej do Gimnazjum tzw. Łącznikiem (korytarzem). W dużym stopniu do ustalenia lokalizacji tej inwestycji miał  Konserwator Zabytków, z którym  to zawsze mamy wiele kłopotów przy planowaniu prac w parku „Dworskim”.    Do projektu wniosła również uwagi pani dyrektor ZS. Poprosiła by w tych planach znaleziono i wygospodarowano pomieszczenie na świetlicę dla dzieci, kosztem innych, mniej potrzebnych pomieszczeń.  Projekt planu  ma wrócić do poprawek. (Zdjęcie przedstawia miejsce usytuowania hali).
drogazapoleJak Państwo wiecie w ostatnim okresie a szczególnie w okresie świątecznym, z powodu dość obfitych opadów deszczu i topniejącego śniegu stan naszych dróg gminnych był w fatalnym stanie. Najbardziej uciążliwą drogą była droga na „Zapole” . Mieszkańcy tego niewielkiego osiedla  mieli bardzo utrudniony ( a nawet jak twierdzą niemożliwy) dojazd do wioski, sklepu, kościoła czy lekarza. „Zapolanie” na tyle byli zbulwersowani tym faktem, ze postanowili dla zobrazowania faktów sprowadzić telewizję.(Na zdjeciu droga na Zapole) Po wizycie TV, gdy tylko pogoda umożliwiła prace, drogę przywrócono do użytkowania.  Sprawa tej drogi i innych dróg gminnych, o nawierzchni żwirowej była omawiana podczas w/w spotkania. Jak widać najbardziej zdewastowane i najczęściej uczęszczane  drogi są doprowadzane do użytkowania. Jest przywożony kamień i w miarę dostępnego sprzętu sukcesywnie drogi są naprawiane.
- Była poruszona sprawa asfaltowania dróg gminnych. Pan burmistrz wypowiedział się na temat Programu Asfaltowania Dróg Gminnych. Ustalono, że program ten obejmie część ulicy „Słonecznej” i  ulicy Polnej.
- Pan burmistrz poruszył jeszcze wiele innych spraw. Miedzy innymi sprawę poprawy dróg powiatowych na terenie Gminy Głogów Młp.  Gmina Głogów wydała do powiatu 300 tyś. zł aby współdziałać  w zakresie poprawy dróg, czy budowy chodników. Pani sołtys skierowała pismo do Starosty Rzeszowskiego oraz do Radnych powiatowych o uwzględnienie potrzeb naszego sołectwa w tych sprawach.
- Była poruszana sprawa przyłączy wodno – kanalizacyjnych dla nowo wybudowanych. Sprawa projektu budowy sieci wod-kan przy ul. Słonecznej i Polnej. Przewidziana budowa oświetlenia ulicznego  przy ul. Strumykowej i „Zagrody”.  Poprawa ciśnienia wody w sieci Wysoka. Dokończenie ogrodzenia stadionu. Budowa siłowni napowietrznej. Remont klatki schodowej do Ośrodka Zdrowia. Rewitalizacja parku przy Zespole Szkół. Remont Domu Ludowego.
- Dyskusja na temat skierowanego pisma przez mieszkańca naszej miejscowości w sprawie wywozu śmieci pana Zdzisława Jacka. Na dzień dzisiejszy uciążliwe śmieci zostały już uprzątnięte, a sprawą odbioru śmieci postanowił zająć się osobiści burmistrz w porozumieniu z Eko-Głog.
- Wyjaśnienie w sprawie konsultacji społecznych odnośnie przyłączenia do miasta Rzeszowa miejscowości  Miłocin i Pogwizdów Nowy.
- Wnioskowanie przez jednego z radnych Rady Sołeckiej o zmianę Ordynacji Wyborczej  na sołtysa. Wniosek nie znalazł aprobaty wśród zebranych.
Jak widzicie Państwo spraw nurtujących nasze środowisko wiejskie jest wiele. Staramy się rozwiązywać problemy na bieżąco. Czasem  nawet z pozoru błacha sprawa, staje się uciążliwa dla mieszkańców jak i dla nas społeczników. Starajmy się aby rozwiązywanie tych spraw odbywało się w drodze wzajemnego zrozumienia i życzliwości. Pozdrawiam MB.
 
dodatkiJak zapewne Państwo wiecie w marcu 2015 roku przestałem prowadzić  internetową stronę o charakterze sportowym. Powodem tej rezygnacji była chęć stworzenia przez Klub Sportowy strony typowo sportowej, zajmującej się rozgrywkami ligowymi naszej drużyny „Orzeł” Wysoka Głogowska. I tak też się stało, strona pod adresem www.orzel-wysoka.pl  była aktywna do marca 2018 r. Obecnie strona zamilkła i nie funkcjonuje. Zaciągnąłem  opinii administratora tej strony i otrzymałem odpowiedź, że strona nie działa z powodu jej nieopłacenia.
Informację tę piszę z powodu wielu zapytań kierowanych do mnie ze strony kibiców. Zainteresowanych informuję, że informacje związane z rozgrywkami ligowymi znajdziecie Państwo na stronie, którą administruję www.wysoka-glogowska.pl w zakładce sport znajdującej się po lewej stronie karty. Z zakładki możecie się dowiedzieć  o terminarzu rozgrywek, aktualnych wynikach spotkań naszej drużyny oraz poprzez zamieszczone poniżej zdjęcie „90min” możecie w łatwy sposób przejść  na stronę z tabelami i wynikami wszystkich spotkań. Zapraszam do odwiedzin . 
 
boks3Walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów, znanym już w starożytnej Grecji i Rzymie. Znajdował się on w programie antycznych igrzysk olimpijskich. Statyczne bijatyki dwóch zawodników były bardzo brutalne i czasem kończyły się śmiercią. Walki te, toczone z minimalną ilością reguł, niewiele miały wspólnego z boksem − sportem, jaki narodził się w 1719 roku w Anglii. Wówczas to James Figg, uznawany za pierwszego w historii mistrza Anglii, założył przy Tottenham Court Road w Londynie "akademię" boksu. Walczący nie nosili rękawic i zadawali ciosy dopóki któryś z nich nie został znokautowany lub opadł z sił. Jack Broughton, który w 1730 roku zastąpił Figga, przez 18 lat zachował mistrzowski tytuł i jako pierwszy skodyfikował podstawy zasad tego sportu. Wstrząśnięty śmiercią na ringu jednego ze swych przeciwników, George'a Stevensona, sformułował i wprowadził w życie zbiór zasad znany jako Broughton's Rules, które w I połowie XIX wieku zostały zastąpione przez London Prize Ring Rules. 
Mieszkaniec naszej miejscowości, Mateusz Rudnicki,  jest uczniem klasy maturalnej  Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małp. Sport w rodzinie Rudnickich towarzyszy nie tylko Mateuszowi. Wcześniej przez wiele lat odnosiła spore sukcesy jego siostra Magda. Jej pasją była dyscyplina „Karate Tradycyjne”. Obecnie  już nie uczestniczy w zawodach. Mateusz również , gdy jeszcze miał 8 lat rozpoczął przygodę ze sportem trenując karate. Zapewne pewien wpływ na to miała jego siostra. W nieco późniejszym czasie zainspirowała go nieco inna dyscyplina „Kickboxing”. Jednak  mając lat 14 zapisał się do Rzeszowskiego Klubu Bokserskiego „Wisłok” i tam trenuje do tej pory boks amatorski. Do dziś stoczył już 56 walk odnosząc 44 zwycięstwa i 12 porażek. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich turniejów w tym tytułu Wicemistrza Polski  Juniorów podczas XXIII Mistrzostw Polski Juniorów – Kraków 2016.
Kolejny sukces Mateusz odniósł podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Bokserskiego jakim był Turniej o Puchar Burmistrza Boguchwały, gdzie zwyciężył w kategorii seniorskiej. Była to pierwsza walka młodego pięściarza w nowej dla niego kategorii wiekowej.  W turnieju rywalizowało 64 zawodników z 21 klubów z Polski i Słowacji. Walki odbyły się we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych. Co ciekawe odbyły się również dwie walki kobiece. Turniej stał na wysokim poziomie, a zdobycie tytułu Najlepszego Seniora było dla Klubu RKB „Wisłok” jak i Mateusza dużym sukcesem. Po Turnieju Mateusz powiedział: Zwycięstwo w Boguchwale jest dla mnie cenne tym bardziej, że to moja pierwsza walka w nowej kategorii wiekowej. Walka z dużo starszym zawodnikiem  wiele mnie nauczyła, a tytuł najlepszego zawodnika jest moim udanym debiutem seniorskim. Do tej walki podchodziłem ze spokojem i koncentracją, ale jak do każdej walki bojowo.
Turniej w Boguchwale charakteryzują się świetną organizacją. Jak co roku publiczność licznie uczestniczyła w tym wydarzeniu, a transmisja walk online i wysoki poziom sportowy dodatkowo podniosły rangę wydarzenia.
Z naszej strony życzymy Mateuszowi samych sukcesów w życiu prywatnym i sportowym. Życzymy zdrowia, zdania matury i samych zwycięstw na ringu. Powodzenia!
Źródło: Ziemia Głogowska oraz wywiad.
Poniżej kilka fotek z występów Mateusza oraz filmik. Na filmie walka Mateusza jest w zakresie 5:33 – 5:44 a wywiad 6:16 – 6:24
boks1boks2boks5boks4boks6boks7boks8boks9boks10
orzeJeszcze tylko jeden tydzień pozostał do czasu, gdzie w Wysokiej Głogowskiej wyjdą na murawę boiska piłkarze „Orła” Wysoka Głogowska. Sezon piłkarski rzeszowskiej grupy klasy A rozpoczyna się w Wielką Sobotę. Inaugurację sezonu nasi piłkarze rozpoczną na własnym stadionie z  drużyną „Czarnych „ Czudec o godzinie 13:00. 
Zespół „Orła” rozgrywki na półmetku w rundzie jesiennej zakończył  na pozycji 12 w tabeli. Aby się utrzymać w  klasie A, chłopaki nie mogą lekceważyć żadnego spotkania i nadrabiać zaległości z jesieni.
Terminarz rozgrywek 2017 / 2018 znajduje się na stronie  w zakładce „sport”. Zapraszam do odwiedzania strony i do kibicowania naszej drużynie.
 
warsztaty6W poniedziałek 19 marca w kuchni Domu Ludowego w Wysokiej Głogowskiej, przy dużym zaangażowaniu naszych pań z Koła Gospodyń Wiejskich, miały miejsce warsztaty żywieniowe dla dzieci. Gospodynie wraz z dziećmi przygotowały dwie potrawy: pierogi „Ruskie” i placki „Proziaki”. Dzieci pod okiem opiekunki i gospodyń, mogły wypróbować swoje umiejętności, a w efekcie końcowym najeść się do syta wytworzonych pokarmów. Było to zapewne ciekawe a zarazem pouczające spotkanie przy wspólnym gotowaniu. W warsztatach wzięli udział uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej w Wysokiej Głog.
Głównym celem zajęć było dostarczenie dzieciom wiedzy z zakresu teoretycznych i praktycznych umiejętności planowania racjonalnego żywienia oraz przygotowywania posiłków zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi. 
Warsztaty żywieniowe dla dzieci miały za zadanie pokazać dzieciom dobre wzorce i kształtować ich zdrowe nawyki żywieniowe. Dlatego podczas warsztatów, wykładowcy starają się tworzyć odpowiednie warunki do aktywizacji myślenia, uwrażliwiać wszystkie zmysły dzieci.
W ramach tych zajęć dzieci:
poznają zasady prawidłowego odżywiania,
rozwijają wyobraźnię,
uczą się przygotowywać posiłki,
zapoznają się z pokarmami i produktami,
uczą się estetyki przyrządzania i podawania potraw,
poznają stare przepisy naszych babć.
Warsztaty inspirują również dzieci i ich rodziców do wspólnego gotowania. Dyskusji na ten temat i wymianę spostrzeżeń.
warsztaty1warsztaty2warsztaty3warsztaty4warsztaty5warsztaty7warsztaty8
 
dodatkiWychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób czytających stronę internetową o Wysokiej Głogowskiej, którą prowadzę, wstawiłem kilka dodatków. Dodatki będą pomocne nie tylko dla odwiedzających tę stronę, ale i dla mnie. Dadzą mi pewien obraz zapotrzebowania zainteresowania odbiorców.
  • Wstawiłem „kartkę bieżącego kalendarza” oraz wyświetlacz imienin w danym dniu, dla przypomnienia tym, którzy zapomnieli złożyć komuś życzenia.
  • Wstawiłem „Sondę” gdzie będę wstawiał  różnego rodzaju pytania. Na pierwszy rzut wstawiłem zapytanie na którą partię byś zagłosował. W tym pytaniu chcę zobaczyć jakie są sugestie naszego środowiska. Gdyby kogoś z państwa interesowały jakieś konkretne tematy, jestem na to otwarty.  Proszę tylko zasugerować pytanie. Głosowanie jest anonimowe. Dana sonda jest ważna 30 dni.
  • Trzeci dodatek to licznik odwiedzin strony. Zachęcam do zaglądania na stronę, abym nie miał odczucia, że robię to wyłącznie dla swojej  satysfakcji. Pozdrawiam. MB

Kalendarz

Sonda